Wydarzenia - Szkoła Podstawowa w Krzyszkowicach

Przejdź do treści
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach serdecznie zaprasza rodziców wszystkich grup przedszkolnych na spotkanie z dyrektorem, które odbędzie się 8 października 2019r. tj. wtorek na dolnym korytarzu szkoły o godz. 17. 00.

Jesień jest okresem, kiedy powinniśmy wzmocnić organizm, by dobrze przygotować się do zimy. Szczególnie ważne jest w tym okresie odpowiednie odżywianie. Dieta na jesień powinna dostarczać zdrowych kalorii i rozpieszczać smakiem. Przedszkolaki swoje przygotowania do zimy rozpoczęły przyrządzając pyszne i zdrowe przekąski. W piątek 27 września do dzieci przyszła Pani Jesień, niosąc w koszyku produkty potrzebne do stworzenia: "kulek mocy", szaszłyków owocowych, owocowej sałatki oraz kolorowych kanapek. Była to również okazja do poznania nowych smaków - gratka, szczególnie dla niejadka:) Intrygujące dla uczestników warsztatów okazały się..."kulki mocy". Dzieci prosiły o dokładkę "słodyczy bez cukru". Warto sięgać częściej do takich zdrowych słodkości (daktyle, naturalne masło orzechowe, kakao...), szczególnie teraz, kiedy witaminowa moc jest szczególnie ważna dla naszego organizmu:) Poniżej przepis na "kulki mocy", którego inspiracją stał się blog "Surojadek".
 
Kulki mocy z masłem orzechowym
·         10 daktyli (w przypadku suszonych należy wcześniej zalać wrzątkiem na 1 h)
·         2 łyżki kakao bez cukru
·         3 łyżki masła orzechowego lub migdałowego (naturalne, bez cukru)
·         szczypta soli himalajskiej
·         kokos do dekoracji
Wszystkie składniki zblendować, by powstała jednolita masa. Z powstałej masy formujemy kulki i dekorujemy kokosem. Do dekoracji można również użyć orzechów. Deser przechowujemy w lodówce do tygodnia lub mrozimy. Smacznego:)26.09.2019 r. dzieci z grupy 0 A i 0 B Oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki "Hip i Hop" w Myślenicach. Dzieci bardzo wesoło bawiły się na różnorodnych urządzeniach, zjeżdżalniach, trampolinach, basenach z piłeczkami i gąbkami, na ściankach wspinaczkowych itp. Zmęczone, ale zadowolone przedszkolaki, wróciły do przedszkola autobusem, co dla niektórych również było sporą atrakcją.  


24 września dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z opiekunami odwiedzili Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Odbywał się tam spektakl pod tytułem "Ja Pinokio ", ktory został  wystawiony przez Katolicki Teatr Edukacji. Spektakl opowiadał o chłopcu wystruganym z drewna przez Dżeppetta. Na buziach dzieci można było zauważyć ogromną radość jak i przerażenie z poczynań niesfornego drewnianego chłopca.Wróć do spisu treści