Wydarzenia - Szkoła Podstawowa w Krzyszkowicach

Przejdź do treści

10 X 2019 r. uczniowie klas: ósmej i siódmych brali udział w projekcie: Wybory 2019. W tym dniu 63 uczniów oddało swój głos na komitety wyborcze startujące w wyborach do sejmu i senatu. A oto wyniki:  Wybory do sejmu: KW. PiS - 74%, KW. PSL - 10,3%, KW. Konfederacja - 6,9%, KW SLD - 5,2%, KW KO. PO. N. Zieloni - 3,5%.  Kandydaci do senatu: KW. PiS - 83,9%, KW. KO. PO. N. Zieloni - 16,1%.HARMONOGRAM WYJAZDÓW DO STOMATOLOGA
Dotyczy uczniów, których rodzice wyrazili zgodę na udział w programie „Profilaktyka próchnicy” Wyjazd godz. 8.00 – powrót około godz. 13.30

W mroźny, ale słoneczny poniedziałkowy poranek, dokładnie 7 października klasa III "a" i III "b" wyruszyły na wycieczkę do Krakowa. Wyjazd związany był z udziałem klas w konkursie "Krakusek". Podczas pieszej wędrówki uczniowie poznali różne uroczystości, które odbywały się w dawnym Krakowie. Przemierzyli niemal całą DROGĘ KRÓLEWSKĄ, która biegnie od od kościoła św. Floriana na Kleparzu poprzez Barbakan, Bramę Floriańską, ul. Floriańską, Rynek Główny i Plac Wszystkich Świętych., ul. Kanoniczą, aż po Wawel. Wspólnie z przewodnikiem wyjaśnili, co znaczą słowa :"splendor i majestat". Zdobyta wiedza z pewnością zostanie wykorzystana podczas konkursu, który odbędzie się już za kilka miesięcy.4 października 2019 r. gościliśmy w naszej szkole znamienitych gości: p. Burmistrza Jarosława Szlachetkę, księdza Proboszcza Jana Antoła, radnych powiatowych Władysława Kurowskiego i Roberta Pitalę. Okazją było otwarcie placu zabaw dla dzieci i zewnętrznej siłowni. Powstały one na terenie szkoły, tuż obok siłowni wcześniej ufundowanej przez klub sportowy. Obiekty te zbudowano w ramach programu OSA – Otwarte Strefy Aktywności. Program ma służyć wszystkim: dorosłym, dzieciom, młodzieży oraz seniorom, zarówno tym w pełni sprawnym ruchowo jak i tym którym większa aktywność fizyczna będzie bardzo przydatna z punktu widzenia zdrowotnego. Otwarte Strefy Aktywności mają to być miejsca przeznaczone do spotkań i rekreacji dla wszystkich grup wiekowych. Korzystać z tej przestrzeni relaksu powinny lokalne społeczności: rodziny, przyjaciele, sąsiedzi, rodzice, dziadkowie i wnuki.3 października w czwartek, dla dzieci z klasy 1a, 1b oraz 2b, odbyły się nietypowe zajęcia z edukacji przyrodniczej. Na zajęcia przyszła p. Monika Pitala, mama jednego z uczniów naszej szkoły. Nasz gość przedstawił, jak ważna jest rola pszczół w przyrodzie. Wyjaśnił na czym polega praca owadów, prezentował różne przedmioty potrzebne do pracy pszczelarzom w pasiece. W trakcie zajęć dzieci oglądały okazy pszczół, mierzyły stroje pszczelarza, mogły zagrać w grę przyrodniczą. Uczniowie mieli możliwość degustacji miodu. Odbyły się też zajęcia techniczne, na których dzieci zrobiły dla owadów domek na zimę. Była to bardzo pożyteczna lekcja.Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach serdecznie zaprasza rodziców wszystkich grup przedszkolnych na spotkanie z dyrektorem, które odbędzie się 8 października 2019r. tj. wtorek na dolnym korytarzu szkoły o godz. 17. 00.

Informujemy, że pierwsze zajęcia taneczne dla chętnych dzieci ( PRESTIGE) odbędą się w poniedziałek 7 października 2019r.  o godz. 15. 15 w Sali nr 20.

Szanowni Rodzice,
uprzejmie informujemy, że została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Więcej informacji w załączniku.


27 IX 2019r. klasa VIa uczestniczyła w Małopolskiej Nocy Naukowców. Wzięli udział w licznych pokazach i zajęciach zorganizowanych przez Politechnikę Krakowską. Komora klimatyczna, gdzie wykonuje się m. in. badanie wpływu warunków klimatycznych na organizm sportowca, badanie śmigłowca w warunkach skrajnych narażeń klimatycznych. Zabawy z robotami – wyścigi mini bolidów, programowanie robota, tańczący robot, wyścigi robotów, roboty lego, drukarka 3D. „Załóż okulary i wejdź do gry „ – wirtualna rzeczywistość, sterowanie robotem za pomocą  tabletu.   „Zrób z kawy tabletkę” – zajęcia z zakresu zagęszczania materiałów spożywczych, hydrożelowe „glutki” – demonstracja i warsztaty z zakresu hydrożelu. Różnobarwność rosy – pokazy dotyczące osadzania się kropli wody na różnych powierzchniach. „Odbij swoja stopę i sprawdź jak stoisz” – program badający prawidłowe ułożenia stopy. Na poniższych zdjęciach widać jak uczniowie VI a łączyli zabawę z nauką.27 września w naszej szkole zostały przeprowadzone demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza obfitująca w kolorowe plakaty i balony, nie zabrakło również słodkich wyborczych ciastek i babeczek. Kampanię zwieńczyła debata, na której wszyscy chętni kandydaci przedstawiali się, następnie prezentowali swoje programy.
Nowy skład samorządu:
PRZEWODNICZĄCY: Wojciech Kyrcz kl. VIII
ZASTĘPCA: Karol Kruczek kl. VIIb
SEKRETARZ: Hubert Pasionek kl. IV
Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w tej lekcji demokracji, a nowemu Zarządowi Samorządu Uczniowskiego gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:
p. Andrzej Moskal
p. Weronika Cygal
p. Dorota Sraga27 września w ramach obchodów Dnia Chłopaka klasy piąte naszej szkoły wraz z wychowawcami spędziły miło czas w parku linowym „Małpi Gaj” na Zarabiu w Myślenicach. Odważniejsi uczniowie przeszli przeszkolenie i udali się na niebieską trasę. Natomiast pozostali świetnie się bawili na trasie dla młodszych dzieci. Pogoda sprzyjała, a humory dopisywały.   

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach informuje, że od 30 września  2019r. ze względu na bezpieczeństwo uczniów wejście do szkoły od strony Orlika będzie zamykane w godz. 9. 00 – 11. 30. Rodziców prosimy, aby w tym czasie korzystali z wejścia głównego od drugiej strony szkoły.
                                                                                                                       Dziękujemy

Komunikat nr 6/2019/2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach
z dnia 25 września 2019 r.
w sprawie: wprowadzenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020
Dyrektor Szkoły podstawowej im. św. St. Kostki w Krzyszkowicach informuje, że dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020 są:
·        2 i 3 stycznia 2020r.( czwartek i piątek po Nowym Roku )
·        21, 22, 23, kwietnia 2020r. – egzaminy ósmoklasisty( wtorek, środa, czwartek)
·        24 kwietnia 2020r. ( piątek po egzaminach ósmoklasisty )
·        12 czerwca 2020r. ( piątek po Bożym Ciele)
W wyżej wymienione dni wolne w szkole nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Szkoła prowadzi zajęcia opiekuńcze. Przedszkole i świetlica działają zgodnie z planem.

W dniu 25 września klasa czwarta uczestniczyła w wyjeździe integracyjnym do Myślenic. Większość uczestników wyjazdu po raz pierwszy miała szansę spróbować swoich sił na kręgielni. Wszyscy świetnie się bawili i całkowicie angażowali w rywalizację. A na koniec uczennica klasy Ania Szewczyk wspólnie z koleżankami i kolegami z klasy świętowała swoje 10 urodziny.Muzeum Niepodległości w Myślenicach ogłosiło konkurs plastyczny pt. "Moja historia Myślenic". Celem konkursu jest przybliżenie najmłodszym misji Muzeum, związanej z przekazaniem wiedzy na temat kultury i historii "naszej małej ojczyzny" oraz świętowanie 90. urodzin Muzeum w Myślenicach. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentuje praca Szymona Łukawskiego z klasy Ia. Trzymamy kciuki.

24 września, uczniowie klas drugich, korzystając z jesiennej pogody, poszli na spacer do lasu. Po drodze dzieci mogły podziwiać sarny, a na miejscu żaby, ptaki i owady. Przez lupy z zachwytem podziwiały piękno przyrody, poznały warstwy lasu a także nazwy drzew. Do szkoły wróciły z grzybami i leśnymi skarbami, z których powstaną na lekcji wspaniałe kompozycje.24 IX 2019r. w hali sportowej na Zarabiu odbyły się gminne zawody w piłce nożnej. Do zawodów przystąpiły drużyny z 12 szkół, które zostały rozlosowane do 3 grup. Nasza drużyna znalazła się w grupie z SP. Nr 1 w Myślenicach , SP  Jawornika i SP Bysiny. Po wygraniu grupy, awansowali do fazy finałowej, w której okazali się najlepsi, wygrywając cały turniej. Zajęcie I miejsca dało nam awans do powiatowych zawodów, które już za tydzień. Drużyna wystąpiła w składzie: Bartosz Wójciak, Przemek Bujas, Wiktor Fijał, Dawid Pyrdoł, Kacper Sala, Szymon Sala i Darek Szilder.Dnia 24.09.2019r.w naszej szkole odbyły się pokazowe zajęcia z robotyki. Dzieci dowiedziały się, jak zbudować i zaprogramować robota.23 IX 2019 r. wybraliśmy się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą na Kudłaczę. Po przybyciu na miejsce i rozpaleniu ogniska upiekliśmy pyszne kiełbaski. Następnie skorzystaliśmy z oferty bufetu w schronisku ,gdzie kupiliśmy gorącą czekoladę, herbatę i małe "co nieco". Drogę powrotną do Myślenic pokonaliśmy pieszo, co dla niektórych było niemałym wyzwaniem. Po drodze uzbieraliśmy sporo grzybów.18 IX 2019r. w Szkole Podstawowej w Krzyszkowicach obchodzono Święto Patrona dzieci i młodzieży, jednocześnie patrona szkoły, św. Stanisława Kostki. Ten dzień rozpoczął się mszą świętą, następnie po przemarszu do szkoły rozpoczęła się uroczysta akademia . Podczas akademii, krótką prezentacją przybliżono postać świętego Stanisława Kostki. Następnie Natalia Mirek pięknie zaśpiewała piosenkę pt. „Szedłem kiedyś inną drogą”, Kornelia Burtan - „ Ofiaruję Ci ”a  Ada Pszczoła wystąpiła w piosence „ Tato”. Uczniowie klasy 3a energetycznie zaśpiewali „ Nie boję się ” z repertuaru zespołu Arka Noego, zatańczono też do przebojów ABBA, porywając przy tym publiczność do tańca. W ramach obchodów Święta Patrona odbyło się kilka konkursów. Jednym z nich był konkurs na wiersz o św. Stanisławie Kostka. Z klas I – IV wyróżnienie otrzymali: Nadia Zawiska, Rima Chahidi i Patryk Pitala. Z klas V – VIII wyróżniono Filipa Sikorę i Kacpra Kochan. Wszyscy wyróżnieni zaprezentowali się na scenie. Kolejnym konkursem  był konkurs plastyczny. Wyróżniono: Annę Mroczka, Antoniego Pitalę, Julię Bujas, Magdalenę Wilk, Zuzannę Burda, Dianę Gołąb i Amelię Mroczka. Ostatnim zadaniem konkursowym było napisanie nowego tekstu hymnu szkoły. Z tym zadaniem najlepiej poradziła sobie 5b, która przebojowo zaprezentowała się na scenie. Kolejne Święto Patrona już za rok…Komunikat  Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krzyszkowicach z dn. 16.09.2019 r.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach informuje, że w dniu 18.09.2019 r. (środa) odbędzie się Święto Szkoły.
Harmonogram:
1. 8.00 – 8.45  - zajęcia z wychowawcą
2. 8.45 – 9.10 - śniadanie
3. 9.10 – wymarsz do kościoła pod opieką wychowawców i nauczycieli uczących
4. 9.30 – Msza Święta, po Mszy św. powrót do szkoły
5. 10.30 – 10.45 – przerwa (dyżur wg harmonogramu)
6. 10.45 – 11..30 Klasy I – IV udział w akademii (potem obiad, świetlica lub powrót do domu) Klasy V – VIII lekcja wg podziału godzin
7. 11.45 – 12.30 - klasy V – VIII udział w akademii (potem obiad lub powrót do domu). Akademia odbędzie się na sali gimnastycznej. Bus odjeżdża o godz. 12.45. W tym dniu świetlica i oddział przedszkolny pracują zgodnie z planem. W tym dniu obowiązuje strój galowy.


Jak co roku Uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w Zlocie Szlakiem Walk Partyzanckich na Przełęczy Sucha, jest to już 29 zlot. Przedstawiciele klas VII a i VII b tegoroczne spotkanie rozpoczęli już o godzinie 7 rano wyruszając z Myślenic, podążaliśmy czerwonym szlakiem przez grzbiet Uklejny, następnie przez Śliwnik, Kudłacze, aż na Przełęcz Sucha Polana w Porębie. Była to wymagająca trasa, podczas której wspominaliśmy minione czasy. Po przybyciu na miejsce uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej celebrowanej przez kapelana gór księdza Józefa Orawina. Po strawie duchowej przyszedł czas na ucztę dla ciała czyli przepyszną grochówkę oraz występy muzyczne solistów z Kuźni Talentów, następnym punktem programu była rekonstrukcja wydarzeń z roku 1944. Piękna pogoda towarzyszyła wszystkim wydarzeniom, po ich zakończeniu nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Krzyszkowic. Na Suchą wrócimy znowu w kolejnym roku.W naszej szkole, jak co roku upamiętniona została rocznica wybuchu II wojny światowej. Z okazji 80 rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich i ZSRR na Polskę na szkolnym korytarzu powstała wystawa złożona z dwóch części. W formie plakatów ukazane zostały poszczególne etapy tragedii września 1939 roku. Jednak najbardziej zwracała uwagę uczniów makieta przedstawiająca modele czołgów, dział i samolotów, które brały udział w działaniach wojennych. Modele Lego udostępnili uczniowie klasy VIII, którzy pasjonują się tematyką wojenną.


10 IX 2019r. gościliśmy w naszej szkole mistrza Polski w Speed – Ball z 2017r. Zbigniewa Bizonia. Do uprawiania tej dyscypliny potrzebujemy rakiety oraz piłki przymocowanej do pionowego masztu. Jak mogliśmy się naocznie przekonać sport ten wymaga niezwykłej szybkości, refleksu oraz kondycji. Nasz mistrz od 2017 r. promuje Speed – ball w szkołach.Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach informuje, iż w dniu 12 września t.j. czwartek odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów szkoły podstawowej i przedszkola.

9 września 2019 roku Uczniowie klas VII a i VII b obejrzeli kolejny spektakl przedstawiony przez grupę teatralną Mirakle, tym razem była to " Złota rybka w krainie śmieci". Przedstawienie zostało osnute na klasycznej bajce "Złota rybka", ale poruszyło niezwykle ważny temat nadmiaru śmieci w naszym środowisku. Tematyka ekologiczna została przedstawiona w niezwykle ciekawej formie i mamy nadzieję iż poruszyła serca wszystkich widzów. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na kolejne przedstawienie.

6 września gościliśmy instruktorkę, ze szkoły tańca „Prestige”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozgrzewce, by zaraz po niej oddać się w wir tańca. Wszystkich zainteresowanych zajęciami tanecznymi w naszej szkole, prosimy o zapisy u wychowawcy klasy.5 IX 2019r. klasa VI b wyjechała na wycieczkę survivalową. Po przybyciu autokarem do Rudnika klasa została podzielona na 3 grupy. Każda wraz z opiekunem udała się pieszo w głąb lasu. Grupy do wykonania miały kilka zadań: znalezienie bezpiecznego obozowiska, rozpalenie ogniska, ugotowanie zupy w warunkach polowych, ugotowanie kompotu, usmażenie przyniesionego mięsa, upieczenie ziemniaków oraz przygotowanie surówki. W ciągu sześciu godzin, które szybko minęły wszystkie grupy sprawnie wykonały swoje zadania.  I mimo tego, że na wycieczkę nie można było zabrać słodyczy i słodkich napojów wyjazd był bardzo udany.2 września 2019 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po uroczystej Mszy św. wszyscy uczniowie przemaszerowali do szkoły. Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne; odśpiewaliśmy hymn państwowy. Pani Dyrektor Rena Rospond przywitała przybyłych gości, przedstawiła nowych nauczycieli. W swym przemówieniu wszystkim uczniom życzyła sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego!Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. św. St. Kostki w Krzyszkowicach informuje, iż Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i roku katechetycznego 2019/2020 odbędzie się 02 września o godz. 8.00 w Kościele Parafialnym pod wezwanie św. Anny w Krzyszkowicach. Po Mszy św. uczniowie przejdą za pocztem sztandarowym do budynku szkoły i na Sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie z dyrektorem, a następnie z wychowawcami w klasach. Rodziców i dzieci z oddziałów przedszkolnych po Mszy św. zapraszamy na spotkanie z wychowawcami oddziałów przedszkolnych do przedszkola. Listy dzieci oddziałów przedszkolnych znajdują się na drzwiach wejściowych przedszkola. 2 września oddziały  przedszkolne funkcjonują w godz. 8.00-16.00. Bus przywiezie uczniów dojeżdżających do kościoła na 8. 00. Odwóz  w dniu 2 września o godz. 10.15.


Informacja dla nauczycieli
Rada Pedagogiczna inaugurująca rok szkolny 2019/2020 odbędzie si e 28 sierpnia 2019r. tj. środa o godz. 9. 00.
Dyrekcja

Wróć do spisu treści