Informacje - Szkoła Podstawowa w Krzyszkowicach

Przejdź do treści
Informacje
SZANOWNI RODZICE!!!
Strajk nadal trwa aż do odwołania!!!W dniach 15,16,17 kwietnia tj. poniedziałek, wtorek, środa odbywają się egzaminy ósmoklasisty zgodnie z harmonogramem. W tych dniach szkoła może zapewnić uczniom opiekę w oddziale przedszkolnym.
SZANOWNI RODZICE UCZNIÓW KLAS VIII!!!
Egzaminy ósmoklasisty odbywają się zgodniez harmonogramem. Klasy VIII przychodzą na egzamin na 8.30. Przynoszą ze sobą legitymacje lub inny dokument tożsamości, czarny długopis, linijkę na matematykę.Życzymy powodzenia na egzaminie!!!

GIMNAZJALIŚCI I ÓSMOKLASIŚCI!!!
Dyrekcja Szkoły czyni przygotowania, aby egzaminy odbyły się terminowo pomimo strajku. Komunikaty w tej sprawie będą ukazywać się na bieżąco.

Szanowni Rodzice,
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach, informuje, że w związku ze strajkiem nauczycielskim zajęcia dydaktyczne w dniach  8 i 9 kwietnia 2019 r. (poniedziałek, wtorek) nie odbędą się. Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze w świetlicy lub w oddziale przedszkolnym. Bardzo prosimy o zrozumienie w tej trudnej sytuacji.
Dyrekcja

INFORMACJA DLA RODZICÓW!!!
Jeśli w Polsce odbędzie się Ogólnopolski Strajk Nauczycieli, to szkoła jest gotowa  do podjęcia strajku. Ale czy się odbędzie na pewno będzie wiadomo dopiero 8 kwietnia.W tych dniach nie odbywają się lekcje, szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze. W związku z tym jeżeli Państwo mają możliwość pozostawienia dzieci w domu to prosimy nie przysyłać ich do szkoły.Prosimy Państwa o wyrozumiałość i wsparcie w trudnej sytuacji.
Dyrekcja

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach informuje, ze w dniu 3.04.2019 r. - /środa/ odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów szkoły podstawowej.
Harmonogram zebrania:
17.00 spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach IV–VIII, oddziały gimnazjalne,
· informacje na temat wyników nauczania i zachowania,
· klasa III gimnazjum i VIII informacja na temat egzaminu gimnazjalnego, ósmoklasisty i rektutacji elektronicznej  do szkół ponadgimnazjalnych  i ponadpodstawowych.
17.30 – spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach I –III,
· informacje na temat wyników nauczania i zachowania,
Od godz. 17.30-19.00 indywidualne konsultacje z wszystkimi nauczycielami uczącymi.

Uwaga konkurs!!!
Zachęcamy wszystkie dzieci z klas I – III oraz z oddziału przedszkolnego do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na „NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ”. Technika i forma dowolna, termin oddania prac 28 marca. Na laureatów czekają nagrody J (szczegółowe informacje u wychowawców klas/oddziałów).27 FINAŁ WOŚP Pomaganie jest dziecinnie proste!!!
Zgodnie z tradycją, nasza szkoła po raz kolejny włączy  się w coroczną akcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czwartek 10. I 2019 r. na I piętrze korytarza szkoły, odbędzie się Szkolny Kiermasz ciast, ciasteczek i galaretek. Wszyscy uczestnicy kiermaszu mogą kupić swój ulubiony słodki przysmak. Cały dochód, został przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra już 27 raz. Celem tegorocznej zbiórki, będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Uczniów i rodziców zaangażowanych w akcję prosimy o przyniesienie słodkości rano w czwartek  przed godziną 8.00 do kantorka pani Woźnej. Bardzo prosimy o wsparcie akcji!!!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach informuje, ze w dniu 9.01.2019 r. - /środa/ odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów szkoły podstawowej.
Harmonogram zebrania:
17.00 – spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach I–III,
· informacje na temat wyników nauczania i zachowania za I półrocze,
17.30 spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach IV –VIII, oddziały gimnazjalne,
· informacje na temat wyników nauczania i zachowania za I półrocze,
18.30- Spotkanie Rady Rodziców z Dyrektorem Szkoły
Od godz. 17.30-19.00 możliwość indywidualnych konsultacji z wszystkimi nauczycielami uczącymi.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach informuje, że w dniu 14.11.2018r. - /środa/ odbędzie się zebranie z rodzicami.
Harmonogram zebrania:
17.00 – spotkanie z przedstawicielem  Straży Miejskiej prelekcja nt. Jak trudno być rodzicem?
17.30 –  spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach IV-VIII, oddziały gimnazjalne,
18.00 – spotkanie  wychowawców z rodzicami w klasie IA, oddział przedszkolny
Od godz. 17.30 - 19.00 indywidualne konsultacje z wszystkimi nauczycielami uczącymi.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach informuje, że w dniu 30.10.2018r. - /wtorek/ o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami  uczniów klas Ib, IIa, II b, III.

„BIEG PO ZDROWIE” – to program antynikotynowej edukacji zdrowotnej, którego realizację rozpoczęto w klasach czwartych. Przeznaczono na niego 6 jednostek lekcyjnych. Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Okres krytyczny dla podejmowania zachowań ryzykownych. Takich jak pierwsze kontakty z paleniem tytoniu przypada na przedział wiekowy 9-10 lat. Podejmowanie prób palenia i częstość palenia wzrasta z wiekiem, szczególnie pomiędzy 11 a 13 rokiem życia. Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli wykorzystać w codziennym życiu. Program jest skierowany również do rodziców, gdyż zwiększa to skuteczność programu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krzyszkowicach na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 5 października 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2010 r. Nr 186 poz. 1245) zarządza: W roku szkolnym 2018/19 następujące dni wolne od zajęć dydaktyczno –wychowawczych:
 
2 listopad 2018 r. - Dzień Zaduszny
 
10, 11, 12 kwiecień 2019 r. – egzamin gimnazjalny
 
15, 16, 17 kwiecień 2019 r. – egzamin ósmoklasisty
 
2  maja 2019 r.- przed św. 3 Maja
 
W wyżej wymienione dni w szkole nie odbywają się zajęcia dydaktyczne, szkoła prowadzi zajęcia opiekuńczo- wychowawcze. Oddział przedszkolny pracuje zgodnie z planem.


INFORMACJA DLA NAUCZYCIELI!!!
Rada szkoleniowa nt. RODO odbędzie się 29 sierpnia tj. środa o godzinie 12.00 Zebranie Rady Pedagogicznej rozpoczynającej rok szkolny 2018/19 odbędzie się 30 sierpnia tj. czwartek o godzinie 9.00.
Dyrekcja

Dyrekcja Szkoły Podstawowej informuje, iż na stronie internetowej szkoły, na tablicy ogłoszeń  oraz przy wejściu do szkoły znajduje się lista podręczników do religii obowiązująca w roku szkolnym 2018/19. Pozostałe podręczniki i materiały ćwiczeniowe wszystkie klasy otrzymają w ramach dotacji ministerstwa.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach informuje, ze w dniu 12.04.2018 r. - /czwartek/ odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów szkoły podstawowej.
Harmonogram zebrania:
17.00 – spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach I –III, oddział przedszkolny
·         informacje na temat wyników nauczania i zachowania,
17.30 spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach IV–VII, oddziały gimnazjalne
·         informacje na temat wyników nauczania i zachowania,
·         klasa III gimnazjum informacja na temat egzaminu gimnazjalnego i elektronicznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych
Od godz. 17.30-19.00 indywidualne konsultacje z wszystkimi nauczycielami uczącymi


Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach ogłasza zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.
Termin składania wniosków:
- złożenie deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym do 28 lutego.
- do oddziału przedszkolnego od 1 marca do 30 marca 2018r.
- do klasy pierwszej od 5 marca do 20 marca 2018r.
Dokumenty związane z rekrutacją są do pobrania w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej: www.spwkrzyszkowice.com
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach informuje, ze w dniu 25.01.2018 r. - /czwartek/ odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów szkoły podstawowej.
Harmonogram zebrania:
17.00 – spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach IV–VII, oddziały gimnazjalne,
·         informacje na temat wyników nauczania i zachowania za I półrocze,
18.00 spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach I –III,
·         informacje na temat wyników nauczania i zachowania za I półrocze,
Od godz. 17.30-19.00 indywidualne konsultacje z wszystkimi nauczycielami uczącymi

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców serdecznie zapraszają na SPOTKANIE OPŁATKOWE ( rodziców, dziadków, całe rodziny). Podczas spotkania będzie można obejrzeć  jasełka, posłuchać kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz wspólnie kolędować. Wstęp symboliczny w wysokości 20 zł od osoby. W cenie biletu ciepła przekąska, ciasto, kawa, herbata. Spotkanie odbędzie się 20 stycznia (sobota) o godz. 16.00. Wszystkich zainteresowanych ze względów organizacyjnych, prosimy o zakup biletów w sekretariacie szkoły do 18 stycznia 2018r. Uczniowie szkoły nie płacą biletu wstępu.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach informuje, ze w dniu 16.11.2017r. - /czwartek/ odbędzie się zebranie z rodzicami.
Harmonogram zebrania:
16.30 – spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach I – III, oddział przedszkolny,
17.30 – spotkanie z terapeutą w ramach Projektu Kształtowanie bezpiecznych zachowań w sieci,
18.00 – spotkanie wychowawców z rodzicami w klasach IV –VII, oddziały gimnazjalne,
Od godz. 17.30 -19.00 indywidualne konsultacje z wszystkimi nauczycielami uczącymi

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach informuje, że w roku szkolnym 2017/18 ustalono następujące dni wolne od zajęć dydaktyczno –wychowawczych:
2 listopad 2017 r. - Dzień Zaduszny
3 listopad 2017 r.
18, 19, 20 kwiecień 2018 r. – egzamin gimnazjalny
2, 4, maja 2018 r.- przed i po św. 3 Maja
1 czerwiec 2018 r. - piątek po Święcie Bożego Ciała
W wyżej wymienione dni w szkole nie odbywają się zajęcia dydaktyczno -wychowawcze, szkoła prowadzi zajęcia opiekuńcze. Odział przedszkolny pracuje zgodnie z planem.

UWAGA UWAGA!!!
Organizujemy kolejną edycje Szkolnej Segregacji Odpadów, który polega na zbiórce surowców wtórnych. Akcja trwa od 2.10. 2017 – 31.05 2018 r. Uczniowie i rodzice mogą przynosić: Puszki aluminiowe, papier i tekturę, zużyte baterie, metal (złom). W tegorocznej edycji nie oddajemy szkła i plastiku i zużytego sprzętu RTV i AGD.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach informuje, ze w dniu 14.09.2017 r. - /czwartek/ o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych.
Harmonogram zebrania:
16.30 - spotkanie ogólne z Dyrektorem, podsumowanie pracy szkoły za rok 2016/17
17.00 szkolenie dla nauczycieli i rodziców nt. Uzależnienia dzieci i młodzieży w szczególności od Internetu
18.00 - spotkanie z Wychowawcami w Oddziale Przedszkolnym, klasach I-VII, II-III Gimnazjum.

Informujemy, że nastąpiła zmiana banku oraz numeru konta Rady Rodziców. Nowy  numer konta to :30102028920000500206307534 Bank Polski PKO

Wróć do spisu treści